Close this search box.

Teatrzyk Kamishibai

#TheEuropeChallenge

W ramach realizacji projektu „Działania biblioteki szkolnej na rzecz zrównoważonego rozwoju” The Europe Challenge” uczennice klasy 5b i 7b przez 9 miesięcy przygotowywały bajki w konwencji Teatrzyku Kamishibai. Samodzielnie zredagowały teksty oraz wykonały ilustracje do kart opowieści. Bajki dotyczą trudnych relacji, przyjaźni, tolerancji, zdrowego odżywiania oraz dbania o naszą planetę. Efekt kilkumiesięcznej pracy obejrzały i wysłuchały dzieci z oddziału przedszkolnego. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem i głośno komentowały dziejącą się akcję. Weszły w interakcję z tekstem i osobą odczytującą tekst. I właśnie na tym polega Teatrzyk Kamishibai. Warto zauważyć, że dziewczyny nie tylko odczytały teksty,ale poprzez kostiumy, piosenkę i scenki towarzyszące wzbogaciły swój występ. Brawo! Biblioteka szkolna serdecznie dziękuje wspaniałym autorkom. (07.06.2024r.)