Osiągnięcia szkolne

ROK SZKOLNY 2017/2018

Szkolny konkurs recytatorski dla klas IV „Moja Ojczyzna:

Wyniki

• I miejsce – Artur Chądzyński (T. Kubiak „Tu wszędzie Polska”) kl. 4g, op. Małgorzata Kończalska
  • II miejsce – Zofia Sikorska (Wł. Bełza „Ziemia rodzinna”)  kl. 4e, op. Małgorzata Stępkowska -Olewnik
  • III miejsce – Blanka Bogucka (A. Słonimski „Polska”)  kl. 4f, op. Marzanna Chełmicka

XII Międzyszkolny Konkurs „Moje miasto Płońsk”

(kategoria literacka)

• II miejsce Aleksander Machnacki kl. 6c, opiekun M. Chełmicka
  • III miejsce Maria Chylińska kl. 6b, opiekun M. Kończalska
  • Wyróżnienie Julian Staniszewski 5f, opiekun M. Kończalska
  • Wyróżnienie Natalia Pyrzyńska kl. 6c, opiekun M. Chełmicka

Nagrodę Specjalną Parafii p.w. św. Ojca Pio w Płońsku otrzymał Aleksander Machnacki

Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii 2018” klas VII szkół miejskich, powiatowych i polonijnych (SP3 Płońsk)

• Wyróżnienie Zuzanna Sikorska, kl. 7c, op. Teresa Zarodkiewicz

Powiatowy Konkurs Literacki „Henryki. Przez słowa do serca”

Konkurs organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku

• II miejsce (epika) – Zuzanna Rapusta „Nowa koleżanka” 6c, Marzanna Chełmicka
  • II miejsce (temat specjalny) – Wiktoria Zabłocka „Karty z pamiętnika adiutanta” 7d, Ilona Rutkowska
  • Wyróżnienie (temat specjalny)  – Eva Zydlewska „Witaj Niepodległa” 5e, Ilona Rutkowska

Ortograficzne graffiti

5 mies. temu na apelu podsumowującym udział uczniów w konkursie informatycznym pt.;”Ortograficzne graffiti” zebrały się klasy, w których znaleźli się uczniowie nagrodzeni. Możemy więc pogratulować: Rajczakowi Kacprowi z klasy 5c za zajęcie I miejsca Raćkowskiej Weronice z klasy 6c za zajęcie II miejsca Żelechowskiej Wiktorii oraz Sawickiemu Tomaszowi z klasy 5D, którzy zostali wyróżnieni. Nauczycielka informatyki, pani Anna Markowska wręczając nagrody przypomniała uczniom, jak ważne jest stosowanie poprawnej pisowni. Pozostaje więc błędów więcej już nie robić ;).

Płońsk,24.05.2018 r.

Protokół z obrad komisji konkursowej

Konkurs literacki został zorganizowany przez

Świetlicę Szkoły Podstawowej nr 2 im. J.W. Jędrzejewicza w Płońsku

na „RYMOWANKĘ O SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

J.W. Jędrzejewicza w Płońsku”.

Skład komisji:

• Teresa Zarodkiewicz
  • Marzanna Chełmicka
  • Wioletta Jakubowska

Nagrodzeni uczniowie:

• I miejsce Jakub Kondraciuk 3d
  • II miejsce Kamil Sienkiewicz 3b
  • III miejsce Marcel Michalski 3 e

Uzasadnienie:

I miejsce

Wiersz nawiązuje do obchodów sześćdziesięciolecia szkoły i do jej patrona. Jednolita forma wersyfikacyjna – pisany ośmiozgłoskowcem.

II miejsce

Autor wiersza dostrzega różnorodne funkcje szkoły – kształcenie, wychowywanie. Forma niejednolita, ale wersy parami liczą po tyle samo sylab.

III miejsce

W wierszu podkreślone są różnorodne funkcje szkoły: „Uczy, bawi, wychowuje”. Wiersz nieregularny. Usterki interpunkcyjne.

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „EKSPERT ORTOGRAFII”

WYNIKI

Klasy 4
I miejsce – Maria Archipienko kl. 4 f

II miejsce – Katarzyna Zadrożna kl. 4 j

III miejsce – Zofia Sikorska kl. 4 e

Klasy 5
I miejsce – Wiktoria Augustyniak kl. 5 a

II miejsce – Ewa Zydlewska kl. 5 e, Lena Wojciechowska kl. 5 g

III miejsce- Marta Kowalska kl. 5c, Szymon Zgierski kl.5 g

Klasy 6
I miejsce – Sandra Klepczyńska kl. VI d

II miejsce – Martyna Cichewicz kl. VI c

III miejsce  – Zuzanna Rapusta kl. VI c

Zachęcamy do udziału w innych konkursach!

Koordynatorzy: M. Chełmicka, M. Kończalska, J. Rachobińska

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego ‚SPELLING BEE – literowanie słów angielskich’. 23.03.2018

Kategoria kl. 3

• I miejsce ex aequo (Mistrzowie literowania): Maria Kamińska kl. 3c (SP nr 2), Julia Smolińska kl. 3c (SP nr 2), Oskar Borowski kl. 3d (SP nr 2), Jakub Lewandowski kl. 3d (SP nr 2)
  • II miejsce: Maksymilian Urbankowski kl. 3d (SP nr 2)
  • Wyróżnienia: Piotr Bogacki kl. 3c (SP nr 4), Kalina Gwóźdź kl. 3c (SP nr 4), Natalia Makowska kl. 3a (SP nr 2), Maja Michalska kl. 3a (SP nr 2)

Kategoria kl. 4

• I miejsce ex aequo (Mistrzowie literowania): Maria Archipienko kl. 4f (SP nr 2), Agata Kawczyńska kl. 4f (SP nr 2)
  • II miejsce: Katarzyna Popiołek 4f (SP nr 2)
  • Wyróżnienia: Joanna Piłkowska kl. 4j (SP nr 2), Maciej Zieliński kl. 4i (SP nr 2)

„Palma Wielkanocna Radzymin 2018”

Organizatorami powiatowego konkursu plastycznego była Parafia św. Piotra i Pawła w Radzyminie oraz Szkoła Podstawowa w Radzyminku.

A oto osiągnięcia naszych uczniów:

• III miejsce: Julia Gradecka kl. 4j
  • Wyróżnienia: Alicja Gołaszewska kl.4j, Oliwier Olszówka kl. 6e

Konkurs techniczny – „Bezpieczny zimowy wypoczynek”.

W konkursie wyłoniono zwycięzców:

• I miejce Krajewska Wiktoria kl. 5d
  • II miejce Gradecka Julia kl. 4i
  • III miejce Żelechowska Wiktoria kl. 5d
  • Wyróżnienie: Bludnik Oliwier kl. 5e, Kowalski Oliwier kl. 6e

Gratulujemy!

WYNIKI  KONKURSU  PLASTYCZNEGO

Centrum Zdrowia „Szansa” w Płońsku ogłosiło konkurs plastyczny „Projekt Orderu Dobrego Serca”.

W kategorii klas IV – VI nagrodzono prace następujących uczniów:

• I miejsce – Wiktoria Braun 5g
  • II miejsce – Natalia Pyrzyńska 6c
  • III miejsce – Wiktoria Krajewska 5d

W głosowaniu internetowym III miejsce zajęła Natalia Pyrzyńska zdobywając 160 głosów.