Osiągnięcia szkolne

ROK SZKOLNY 2019/2020.

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że uczennica klasy 8b Maria Chylińska otrzymała tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dydaktycznych i osobistych.

Uczennica klasy 8B Maria Chylińska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego „MAZOWIECKIE TALENTY” organizowanego przez Kuratorium Oświaty. Kolejne zmagania z wiedzą o języku polskim już 4 lutego 2020r.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

We wtorek 21 stycznia 2020r. 20 uczniów z klas 8 wzięło udział w I Powiatowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez I LO im. H. Sienkiewicza w Płońsku. Na etapie szkolnym uczniowie musieli rozwiązać 11 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte. Szkolna Komisja w składzie: Renata Jakubowska i Magdalena Dadańska po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoni najlepszych matematyków, którzy przejdą do II etapu. O wynikach poinformujemy wkrótce.

Do II etapu I Powiatowego Konkursu Matematycznego, który odbędzie się w I LO im. H. Sienkiewicza przeszło 5 osób: 1. Agnieszka Ziółkowska 8e (18pkt.) 2. Anna Potwardowska 8e (15pkt.) 3. Olaf Bałdyga 8d (15pkt.) 4. Wiktoria Krysiak 8b (14pkt.) 5. Michał Ludwiczak 8b (13 pkt.)

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Trzecioklasiści naszej szkoły: Amelia Grabowska – kl.3a, Maja Grochowska – kl.3b, Szymon Korpikiewicz – kl. 3c oraz Julia Łabęcka – kl. 3d, wzięli udział w finale międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Mazowszu, którego organizatorem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,,Żywioły”. Wszyscy wykazali się bardzo dużą wiedzą na temat naszego regionu.

W gronie laureatów znaleźli się: Julia Łabęcka, która zajęła pierwsze miejsce oraz Szymon Korpikiewicz – laureat miejsca drugiego.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

11 grudnia Kacper Lewandowski uczeń klasy 7g reprezentował naszą szkołę

w Kuratoryjnym konkursie geograficznym.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

Kuratoryjny konkurs polonistyczny „Mazowieckie Talenty”

Uczniowie, którzy 28.11.2019 r.  uczestniczyli w etapie rejonowym konkursu w Ciechanowie:

Maria Chylińska kl. 8b, opiekun Małgorzata Kończalska

Zuzanna Rapusta kl. 8c, opiekun Marzanna Chełmicka

Karol Jasiński kl. 8e, opiekun Joanna Ostrowska

Życzymy powodzenia!

Powiatowy konkurs plastyczny

„ŚWIĄTECZNE CZARY-MARY, BOŻONARODZENIOWE OZDOBY”

Wyróżnienia otrzymali:

– Ewelina Rasińska z kl. 5c,

– Jan Chyliński z kl. 5d,

– Iga Skrzypczyńska z kl. 6e,

– Julia Berent z kl. 6j,

– Natalia Olszewska z kl. 7e.

Kuratoryjny konkurs geograficzny

31 października b.r. odbył się kuratoryjny konkurs geograficzny. Test pisało 10 uczniów z klas siódmych i ósmych. Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy 7g Kacper Lewandowski, który uzyskał 82,5% poprawnych odpowiedzi.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

Powiatowy Konkurs Literacki „Henryki. Przez słowa do serca”

Kategoria liryka:

Weronika Raćkowska z kl. 8c za wiersz pt. „Życie, mamo” .

Kategoria epika:

Amelia Napiórkowska z kl. 8c za tekst pt. „Inny”,

Zuzanna Rapusta z kl. 8c za tekst „Wiktoria znaczy zwycięstwo”,

Wyróżnienie

Maria Archipienko z kl. 6f za utwór „Po drugiej stronie lustra”.

Opiekun uczennic p. Marzanna Chełmicka

Międzyszkolny Plener Malarski „Stanisław Wyspiański PERŁA Młodej Polski”

Temat pleneru: „Impresje malarskie Stanisława Wyspiańskiego”

Komisja konkursowa przyznała pięć równorzędnych nagród.

Wśród nagrodzonych znalazło się dwoje przedstawicieli naszej szkoły:

Ewelina Trześniowska z kl. 6g

Grzegorz Wiśniewski z kl. 6j