Szukaj
Close this search box.

Priorytet 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” na lata 2021 – 2025

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 to największy w Polsce program skierowany jednocześnie do bibliotek, jak i czytelników. Zasadniczym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wybieranie książki zamiast innej opcjonalnej formy spędzania wolnego czasu, uczestnictwo w imprezach czytelniczo- kulturalnych, a także współpraca z innymi bibliotekami.
Jest to już drugi taki program ministerialnego wsparcia dla naszej szkolnej biblioteki – pierwszy, szkoła realizowała w roku 2015.
Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza  rozpoczęliśmy w kwietniu 2022r. przygotowaniem wniosku. Po otrzymaniu środków finansowych zakupiliśmy 816 woluminów w tym 12 audiobooków dla uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych. W celu promocji NPRCZ oraz zainteresowania uczniów książką i czytelnictwem, nasza biblioteka szkolna podejmowała wiele różnorodnych działań, takich jak np.: lekcje biblioteczne, akcje czytelnicze, konkursy, wystawy książek czy spotkania literackie.
W efekcie przystąpienia do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, nasza biblioteka szkolna nie tylko wzbogaciła swój księgozbiór i poszerzyła swoją ofertę. Liczymy na to, że zakupione nowości czytelnicze i liczne działania biblioteki przyczynią się do znacznego wzrostu zainteresowania książką wśród uczniów. Bogata oferta nowych, ciekawych tytułów daje nam pewność, że każdy nasz czytelnik na pewno znajdzie coś dla siebie.

Do wakacji zostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy