Gmina Miasto Płońsk w partnerstwie z Samorządem Województwa Mazowieckiego realizuje projekt pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” w ramach X Osi priorytetowej „Edukacja dla rozwoju regionu”, Działania 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałania 10.1.1 „Edukacja ogólna”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z terenu województwa mazowieckiego poprzez zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania. W ramach projektu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku otrzymała w okresie IX- XI 2023r.:

• Oprogramowanie do nauki gry w szachy dla poczatkujących, tj. Fritz i Czesław
    – 5 licencji;
  • E- podręczniki do nauki języka angielskiego – 25 pakietów / o wartości 1 525,00 zł brutto
  • 9 zestawów komputerowych / o wartości 33 021,81 zł brutto:
  1. Monitor Lenovo ThinkVision T24d-10+Lenovo USB Soundbar
  2. Komputer stacjonarny ThinkCentre M70s Gen 3
  • Laptop Lenovo ThinkPad L15 Gen 4 – 12 sztuk / o wartości 44 678,52 zł brutto
  • Monitor interaktywny ze stojakiem – zestaw o wartości 5 640,00 zł brutto
  • Drukarka LaserJet – 2 sztuki / o wartości 2 116,64 zł brutto

Całość wydatków w ramach projektu ponosi Partner Wiodący – Województwo Mazowieckie.