TEATRZYK KAMISHIBAI w BIBLIOTECE SP2 w Płońsku

Praca zdalna w okresie pandemii, to dla wszystkich nie łatwe, ale za to bardzo ciekawe, nowe doświadczenie. Z konieczności, musieliśmy zaakceptować taką formę kontaktu z naszymi uczniami. W ramach zdalnych lekcji bibliotecznych uczniowie klasy 3b mieli okazję wysłuchać i obejrzeć dwie bajki Teatrzyku Kamishibai: „Groszki” oraz „O smoku Wawelskim”. W TEATRZYK KAMISHIBAI cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem uczniów. Od początku bieżącego roku szkolnego, w ramach wspólnej innowacji pedagogicznej Biblioteki Szkolnej, Świetlicy i Oddziału Przedszkolnego, w naszej szkole odbyło się już wiele zajęć w oparciu o taką formę kontaktu uczniów z literaturą. Każda taka teatrzykowa prezentacja uzupełniona jest stosownymi pogadankami i tematycznymi zabawami. Poprzez metodę Teatrzyku Kamishibai dzieci rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze oraz umiejętność słuchania ze zrozumieniem, wypowiedzi na określony temat, wyobraźnię i logiczne myślenie. Zajęcia są prowadzone cyklicznie przez cały rok szkolny.

Oprac.: nauczyciele biblioteki szkolnej