„Szkoła pamięta” – Spotkanie z Siostrą Beniaminą Jadwigą Kulazińską

„SZKOŁA PAMIĘTA” – Spotkanie z Siostrą Beniaminą Jadwigą Kulazińską

w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

W ramach programu MEN – „SZKOŁA PAMIĘTA”, 30 października 2019r. Bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku zorganizowali spotkanie z Siostrą Beniaminą Jadwigą Kulazińską, która lata wojny i okupacji przeżyła w Płońsku i okolicach. W spotkaniu, które odbyło się w bibliotece szkolnej, wzięli udział przedstawiciele klas starszych wraz opiekunami. Gościa serdecznie powitał i przedstawił Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku – pan Jarosław Chyliński.

Dzieląc się z swoimi przeżyciami z dzieciństwa, siostra Beniamina była dla uczniów żywą lekcją historii. Jej wspomnienia zostały spisane oraz opracowane przez p.Mirosławę Krysiak i są dostępne w Pracowni Dziejów Miasta Płońska.

Not/Fot: M.Morawska