„SZKOŁA PAMIĘTA”- kontynuacja programu MEN

„SZKOŁA PAMIĘTA”- KONTYNUACJA PROGRAMU MEN

W piątek 13 grudnia naszą bibliotekę szkolną odwiedziła Siostra Beniamina Jadwiga Kulazińska, która w ramach kontynuacji programu MEN „SZKOŁA PAMIĘTA”, podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z lat II Wojny Światowej, widzianej oczami dziecka. Było to już drugie spotkanie Siostry z naszymi uczniami. Po raz pierwszy Siostra odwiedziła nas pod koniec października. Wtedy to opowiedziała nam o pierwszych dniach wojny i okupacji hitlerowskiej w Płońsku i okolicach. Tym razem, w drugiej części swoich wspomnień, Siostra przybliżyła nam historię związaną z okupacją sowiecką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 8b i 8e wraz z opiekunami. Wszyscy uczniowie z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali tej niezwykłej lekcji historii. Nie zabrakło również czasu na wspólną fotografię. Na zakończenie spotkania, uczniowie serdecznie podziękowali Siostrze za przybycie, wręczając jej pamiątkowy upominek. Organizatorem spotkania była biblioteka szkolna, jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie pomoc pani Mirosławy Krysiak z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońka, która skontaktowała nas z naszym gościem. Serdecznie jej za to dziękujemy.

Fot. i not. – Małgorzata Morawska