Szkoła Dialogu- warsztaty

W dniach 29.10 br. i 5.11br. uczniowie kl. 7c wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez edukatorów Szkoły Dialogu. Podczas 2,5 godzinnej wycieczki po Płońsku opowiadali im o historii społeczności żydowskiej w naszym mieście, pokazali miejsca związane z historią płońskich Żydów, opowiadali o współpracy z Izraelem oraz o lokalnych uroczystościach organizowanych w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej. Zastanawiali się do kogo ma być skierowany efekt ich pracy, jak o nim poinformować zainteresowane osoby oraz jaki może być jego odbiór. Dowiedzieli się również gdzie współcześnie na świecie żyją Żydzi, jak wygląda życie w Izraelu. Poznali schemat piramidy nienawiści Gordona Allporta i dowiedzieli się jak stereotypy doprowadzają do uprzedzeń i dyskryminacji. Zwrócili także uwagę na powody migracji i aktualną sytuację uchodźców na granicy z Białorusią. Przed nimi zorganizowanie wycieczki dla społeczności lokalnej i utrwalenie efektów swojej pracy na filmie, który będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych.