„Szkoła Dialogu”- podsumowanie projektu

W dniu dzisiejszym odbyło się podsumowanie projektu „Szkoła Dialogu”, które miało formę zdalnej gry. Aby umilić świętowanie zakończenia projektu uczniowie kl. 7c wraz z rodzicami przygotowali poczęstunek –upiekli tradycyjne purimowe wypieki – Hamantasze. Podczas 1,5 godzinnej multimedialnej rozgrywki uczniowie rozwiązywali zadania przygotowane przez szkoły biorące udział w projekcie. W tej edycji udział wzięło 28 szkół z całej Polski – nasza szkoła nie tylko uzyskała tytuł Szkoły Dialogu, ale także nominację i wyróżnienie w kategorii „zaangażowanie w działanie” za podejmowanie inicjatyw upamiętniających historię płońskich Żydów na poziomie szkolnym jak i angażujących władze miejskie. Dyrektor p. Jarosław Chyliński otrzymał dyplom przyznający naszej szkole tytuł „Szkoły Dialogu” , a wszyscy uczestnicy projektu otrzymali upominki ufundowane przez organizatora –Forum Dialogu. Udział w tym projekcie poszerzył wiedzę uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Płońsku, ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy oraz zacieśnił współpracę z władzami i instytucjami miasta.