Spotkanie z pisarką p. Anną Onichimowską

w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku

Trwa miesiąc październik. Jest to „Miesiąc bibliotek szkolnych”. Z tej okazji, w piątek, 18 października 2019r. – biblioteka szkolna SP2 w Płońsku gościła pisarkę – p. Annę Onichimowską – autorkę ponad pięćdziesięciu książek, głównie dla dzieci i młodzieży oraz scenariuszy wielu sztuk teatralnych i radiowych, laureatkę wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych.

Na spotkanie z pisarką przybyły klasy czwarte SP2 w Płońsku. Zaproszonego gościa powitał i przedstawił pan dyrektor Jarosław Chyliński. Inspiracją do spotkania  właśnie z Anną Onichimowską były słowa zawarte w jednej z jej książek: „Staram się  żyć w ten sposób, żeby mieć jak najwięcej radości. Z książek, które piszę i tych, które czytam…, ze spotkań z miłymi ludźmi… Właściwie każdego dnia spotyka nas coś miłego, zauważyliście?”

Pani Anna Onichimowska opowiedziała uczniom o swojej twórczości oraz bohaterach literackich jej książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tych niezwykle ciekawych opowieści, aktywnie zadając dodatkowe pytania. Nie zabrakło również czasu na wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Po spotkaniu z pisarką dzieci miały możliwość zakupu książek p. Anny Onichimowskiej oraz poprosić o autografy.

Spotkanie z pisarką zostało zorganizowane przez nauczycieli biblioteki szkolnej SP2 w Płońsku:

p. I. Milewską i p. M. Morawską.