Spotkanie z dietetykiem

W dniu 11.03.2024 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach z dietetykiem p. Aleksandrą Kaczyńską. Podczas spotkania pierwszoklasiści uzyskali odpowiedź na następujące pytania: Jakie są rodzaje jajek?, Jak są zbudowane?, Jak powstają?, Jakie mają wartości odżywcze?, Które zwierzęta znoszą jajka?. Dzieci angażowały się w przeprowadzenie doświadczeń, które miały na celu odróżnienie jajka świeżego od nieświeżego, ugotowanego od surowego. Próbowały rozszyfrować znaczenie powiedzeń: „Jajko mądrzejsze od kury”, „Od jajka do jabłka”, „Kura znosząca złote jajka”, „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Uczestniczyły także w zabawach ruchowych z jajkiem w roli głównej, które sprawiły dużo radości. To była ciekawa i przepełniona dużą dawką wiedzy lekcja. Dziękujemy pani dietetyk.