Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 8 listopada 2019 roku pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Walerego Jędrzejewicza zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie, dyrektor szkoły p. Jarosław Chyliński, wicedyrektor p. Marianna Kozłowska, wicedyrektor p. Joanna Ostrowska oraz zaproszeni goście: burmistrz Płońska, p. Andrzej Pietrasik oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców p. Ilona Sklepińska.

W galowych strojach i odświętnej scenerii uczniowie czterech klas pierwszych zaprezentowali zebranym montaż słowno-muzyczny. Umiejętności dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami przez widzów. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, że będą dobrymi uczniami i Polakami. Obiecali, że będą dobrze się uczyć i służyć pomocą słabszym.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było symboliczne pasowanie na ucznia, którego dokonali zaproszeni goście i Dyrektor szkoły.
W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasiści dostali ,,Dyplomy Pasowania na Ucznia ” oraz legitymacje szkolne. Każda klasa otrzymała w prezencie od Rady Rodziców zestaw klocków konstrukcyjnych.
Na koniec przyszedł czas na życzenia, podziękowania i pamiątkowe zdjęcia.
Ten dzień na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.