„Słodkie serca dla Szymona”

„Jedynie prawdziwy człowiek, zauważa potrzeby drugiego człowieka. Jedynie człowiek wielkiego serca, wyciągnie doń pomocna dłoń”
Drodzy Przyjaciele Wielkiego Serca.
Dobiegła końca zbiórka środków finansowych na pomoc naszemu Uczniowi Szymonowi. Wczorajszy dzień przejdzie do historii naszej szkoły, ale też i historii dobroczynności i życzliwości. Nasza szkoła wielokrotnie prowadzi wiele akcji charytatywnych, których celem jest pomoc osobom chorym i wymagającym kosztowego leczenia. Szkolne Koło Wolontariatu oraz PCK nieustannie prowadzi akcje mającego na celu wsparcie osób najbardziej potrzebujących. Zorganizowana akcja „Słodkie serce dla Szymona” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dzięki Wielkim sercom ze sprzedaży słodkości pozyskaliśmy zawrotna kwotę 2️1.927,70zł. co jest historyczną kwotą ze zbiórek organizowanych przez naszą szkołę. To dzień pełen dobroci, szlachetności, wrażliwości, empatii i wzruszeń……To w końcu żywa lekcja, w jakiej wszyscy uczestniczyliśmy, a która uczy naszych uczniów pięknych postaw.
Lekcja nie mogłaby się odbyć gdyby nie ogromne serca i wielkie zaangażowanie Ludzi Wielkiego Serca. Ze wzruszeniem pragnę złożyć gorące podziękowania:
❤️Moim nieocenionym Nauczycielom, którzy przygotowali i przeprowadzili akcję,
❤️Wspaniałym Uczniom, którzy zaangażowali się w prowadzenie akcji i jej bezpośrednie wsparcie,
❤️Szlachetnym Rodzicom, Dziadkom, którzy przygotowali ciasta, słodkości, desery, które mogliśmy sprzedawać,
❤️szkołom, przedszkolom, firmom i instytucjom, którzy zakupili ciasta i słodkości wspierając naszą akcję,
❤️osobom indywidualnym, którzy zarówno przygotowali wypieki jaki i je kupowali,
❤️Kołom Gospodyń Wiejskich (Słoszewo),
❤️uczniom i nauczycielom z innych szkół z terenu powiatu płońskiego,
❤️wszystkim bezinteresownym, którzy wyciągnęli pomocną dłoń i zaangażowali się w różny sposób w to Wielkie Dzieło,
❤️wszystkim Ludziom Wielkiego Serca.
Niestety nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska (za co przepraszamy).
Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, żeby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.
Z całego serca Wszystkim dziękuję, wierząc, że im bliżej ludzi, tym bliżej nieba.
Z wyrazami wdzięczności i szacunku
Jarosław Chyliński
DYREKTOR