sekretariat@sp2plonsk.pl (23) 662-20-28 lub (23) 662-87-66

Rok szkolny 2022/2023 czas zacząć!

Rok szkolny 2022/2023 czas zacząć!

Wszystkich zebranych gości, nauczycieli, rodziców i uczniów powitał dyrektor szkoły Jarosław Chyliński, który wyraził radość  z powrotu uczniów do szkoły po 2 miesięcznej przerwie wakacyjnej. W sposób szczególny powitał uczniów klas I, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury płońskiej dwójki i rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że już po kilku dniach poczujecie się w naszej szkole jak w domu. Bo tutaj wszyscy jesteśmy jak jedna duża rodzina, która wzajemnie się wspiera – powiedział do pierwszoklasistów dyrektor szkoły.

Wśród gości biorących udział w inauguracji byli: Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik, Z-ca Burmistrza – Teresa Kozera, Przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku – Henryk Zienkiewicz, Ks. Zbigniew Sajewski – Proboszcz parafii pw. Św. M.M Kolbego w Płońsku oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Ilona Sklepińska. W uroczystości uczestniczył Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego – Pan Wiesław Raboszuk, który w związku z rozpoczynającym rokiem szkolnym złożył uczniom, rodzicom, nauczycielom najserdeczniejsze życzenia sukcesów, cierpliwości i wytrwałości. Przekazał na ręce dyrektora upominek w postaci piłek do zajęć wychowania fizycznego. Życzenia złożył Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik doceniając trud i wysiłek nauczycieli włożony w wykształcenie młodego pokolenia.

„Każdy przecież początek, to tylko ciąg dalszy” (W. Szyborska). Tymi słowami dyrektor szkoły wprowadził wszystkich w nowy rok szkolny życząc uczniom samych sukcesów, a nauczycielom życzliwości uczniów, rodziców i pogody ducha oraz takiej młodzieży, która w nauczycielu nieustannie widzi człowieka.

Po inauguracji, delegacja szkoły, wraz z panem Dyrektorem Jarosławem Chylińskim udała się na uroczystości z okazji 83 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Skip to content