Próbny egzamin ósmoklasisty

Szanowni Rodzice Uczniów klas VIII,

zgodnie z informacją Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z dnia 26 marca 2020r. dotyczącą próbnego egzaminu ósmoklasisty w dniach 30 marca – 01 kwietnia 2020r. zaplanowany został próbny egzamin ósmoklasisty. Zgodnie z informacją CKE przeprowadzenie próbnego egzaminu jest dobrowolne a decyzję w tej sprawie podejmuje dyrektor szkoły. Próbny egzamin miałby odbyć się w formie on-line.
W naszej szkole dwukrotnie odbył się próbny egzamin ósmoklasisty, których wyniki zostały analizowane na posiedzeniu rady pedagogicznej.
W związku z aktualną sytuacją edukacyjną spowodowana epidemią przeprowadzenie egzaminu ósmoklasisty jest zadaniem wymagającym przygotowania uczniów i ich rodziców do egzaminu. Biorąc pod uwagę pojawiające się trudności z „kształceniem na odległość” oraz nierówny dostęp uczniów do infrastruktury informatycznej oraz wymaganego sprzętu zasadne staje się nieprzeprowadzanie egzaminu próbnego w tej formie.
W związku z powyższym, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności próbny egzamin ósmoklasisty nie odbędzie się.
Jednocześnie zachęcam uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy przed egzaminem i podjęcie próby rozwiązania testów, które dostępne będą na stronie internetowej CKE lub OKE (www.oke.waw.pl).

Szczegółowych informacji udziela dyrektor szkoły pod nr tel 0/23 662-20-28 oraz poprzez e-mail: dyrektor@sp2plonsk.pl

Jarosław Chyliński
DYREKTOR