Powitanie Kalendarzowej Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki w zerówce

Powitanie Kalendarzowej Wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki w zerówce miały miejsce 21.03.2024 r. Dzieciom były przedstawione informacje dotyczące osób z zespołem Dawna oraz co jest symbolem ich dnia. Wykonały kolorowanki ze skarpetkami oraz pokazały swoje wsparcie dla osób z zespołem Dawna prezentując swoje kolorowe nie do pary skarpetki. Uczestniczyły również w zabawie „Nakarm skarpetkowe potworki”. Obchodząc powitanie astronomicznej wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego po pokazie obrazków dotyczących pierwszych oznak tej pory roku, wiosennych kwiatów czy pobudek, odgadywały wiele zagadek. Następnie wykonały kolorowanki Pani Wiosny, która okazała się między innymi radosna, tulipanowa, żonkilowa, wspaniała, oczekiwana, żółta, zielona, tęczowa czy kapryśna. Na koniec miały wykonane zdjęcia przy zerówkowym portrecie Pani Wiosny. Dzień był kolorowy, wiosenny i skarpetkowy.