Poranek Poetycki pt. „Świat wiośnieje”

16 marca 2023 r. uczniowie klasy 7b: Oliwia, Laura, Lena, Nikodem, Miłosz z wychowawczynią Marzanną Chełmicką zaprosili uczniów klas: 4d, 5a, 5d, 6b, 6c, 7b, 8b na Poranek Poetycki pt. „Świat wiośnieje”. Poprzez to działanie wszyscy włączyli się do programu „Ratownicy czytelnictwa”, mając jednocześnie na uwadze ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska”. W spotkaniu przygotowanym z okazji Światowego Dnia Poezji uczestniczyli też nauczyciele i Panie wicedyrektor Marianna Kozłowska oraz Joanna Ostrowska.
Każdy gość na do widzenia wylosował cytat motywacyjny z Bukietu Dobrych Emocji, np.
„– Jaki dziś dzień? – zapytał Puchatek. – Dziś – odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: – To mój ulubiony dzień.”
A.A. Milne, Kubuś Puchatek
„Jeśli sprawisz dziś, że ktoś się szczerze uśmiechnie, to już będziesz mógł uznać ten dzień za wartościowy.”
Autor nieznany
„Najodważniejsza decyzja, jaką podejmujesz każdego dnia, to być w dobrym nastroju.”
Voltaire