Orszak Trzech Króli 2020

W poniedziałek, 6 stycznia 2020r. w Święto Objawienia Pańskiego – dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły, już po raz siódmy uczestniczyli w Orszaku Trzech Króli. Orszak, zorganizowany przez wszystkie płońskie parafie, rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafii św. Maksymiliana Kolbego, podczas której zainaugurowano Rok św. Jana Pawła II, którego 100 rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Następnie, radośnie śpiewając kolędy, uczestnicy orszaku z koronami w trzech różnych kolorach, innym dla każdej parafii – przeszli w barwnym korowodzie, ulicami Kopernika i Szkolną do parafii św. Ojca Pio, gdzie trzej królowie złożyli swoje dary. Tym razem w rolę Mędrców ze Wschodu wcielili się: p. Leszek Gołębiewski w roli Melchiora przyniósł złoto, p. Jerzy Bałdyga w roli Baltazara przyniósł mirrę oraz p. Dariusz Kobyliński w roli Kacpra ofiarował kadzidło. Uroczysty pochód został wzbogacony inscenizacjami przygotowanymi przez młodzież. Na zakończenie wspólnego świętowania na wszystkich czekała gorąca niespodzianka – grochówka, barszcz, herbata oraz pyszne ciasteczka.

Not./Fot: J.Jędruszczak i M.Morawska

Do wakacji zostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Skip to content