Organizacja pracy od dnia 26 kwietnia 2021r.

Szanowni Rodzice,
w związku z decyzją Ministra Zdrowia od dnia 26 kwietnia 2021r. uczniowie klas I-III rozpoczynają pracę w trybie hybrydowym (naprzemienne prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zdalnych). Poniżej przekazuję ważne informacje dotyczące organizacji pracy szkoły w kolejnych dniach:
1. W dniach 26-28 kwietnia 2021r. nauka w szkole zorganizowana zostanie dla następujących klas: 1b, 1c, 2b, 3a, 3b, 3d. Pozostałe klasy uczestniczą w zajęciach zdalnie. W przypadku kontynuacji nauki hybrydowej klasy 1a,1d,2a,2c,2d,3c kontynuują naukę w szkole w dniach 04-07 maja 2021r.
2. Przypominam, iż w dniach 29-30 kwietnia 2021r. zgodnie z kalendarzem roku szkolnego nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.
3. Zajęcia w szkole dla klas I-III odbywają się zgodnie z planem na I zmianę (jak dotychczas).
4. Uczniowie poszczególnych klas wchodzą do szkoły i wychodzą ze szkoły wejściami oznaczonymi literami A,B,D, w następujący sposób:

a) klasy I – wejście D (wejście do szatni od ul. Kopernika).
b) klasy II – wejście B (wejście przy sali gimnastycznej od ul. Szkolnej)

c) klasy III – wejście A (główne wejście do budynku) z wyjątkiem klasy 3a (wejście C, szatnia w rozbieralni wf).
5. Rodzice uczniów nie wchodzą na teren szkoły. Wyjątek stanowią rodzice uczniów , którzy uzyskali zgodę dyrektora szkoły. Rodzice po zakończeniu zajęć dziecka oczekują przy wyznaczonych wejściach na dziecko z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
6. Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej odbywają się zgodnie z planem.
7. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych lub na kwarantannie.
8. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej (min. stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa).
9. Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust (maseczka) do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz w przestrzeni publicznej – zgodnie
z aktualnymi przepisami prawa.
10. W szkole obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Niezbędna jest systematyczna dezynfekcja rąk płynami będącymi na wyposażeniu w szkole lub własnymi.
11. Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
12. Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. Opiekunowie dziecka powinni zadbać
o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) przedmiotów.
13. Biblioteka szkolna czynna w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
14. Świetlica szkolna dla uczniów zapisanych czynna od godz. 7:00 do godz. 17:00
15. Obiady w stołówce szkolnej będą wydawane od dnia 04 maja 2021r. Rodzice są zobowiązani pilnie potwierdzić wychowawcy klasy chęć korzystania z obiadów wydawanych w stołówce szkolnej.
16. Nadal obowiązują zalecenie i wytyczne określone w Zarządzeniach Dyrektora szkoły dostępne na stronie internetowej szkoły (zakładka COVID-19).

Jarosław Chyliński

DYREKTOR