Close this search box.

Ogólnopolskie Wybory Książek- wyniki

OGÓLNOPOLSKIE  WYBORY  KSIĄŻEK  W  NASZEJ  SZKOLE!

W czwartek, 6 czerwca 2024r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im Jana Walerego Jędrzejewicza w Płońsku, wzięli udział w akcji Ogólnopolskie Wybory Książek i wybrali książki, które najbardziej podobały im się w ostatnim czasie. Akcja ma na celu zbadanie prawdziwych preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży z całej Polski.

W Szkole Podstawowej nr 2, wyniki przedstawiają się następująco:

– w kategorii klas 1-3 najwięcej głosów zdobyła książka: „Cukierku, ty łobuzie” W.Cichonia (20 głosów);

– w grupie klas 4-6 równolegle po 6 głosów zdobyły następujące tytuły: „Hobbit” J.R.R.Tolkiena, „Rodzina Monet” W.Marczak oraz „Wojownicy” E.Huntera;

– w najstarszej grupie wiekowej w naszej szkole tj. klasy 7-8 zwyciężyła książka „Mały Książę” A.De Saint-Exupery (4 głosy). Szczegółowe wyniki głosowania wyeksponowano w bibliotece szkolnej do końca roku szkolnego. Ogółem w Ogólnopolskich Wyborach Książek wzięło udział 141 uczniów naszej szkoły.

Ogólnopolskie Wybory Książek, to akcja organizowana przez branżowy miesięcznik „Biblioteka w Szkole” wraz ze środowiskiem bibliotek z całej Polski.

I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów. W wyniku wyborów zostanie opublikowana lista ulubionych książek dzieci i młodzieży z całej Polski. Akcja jest apolityczna i pozbawiona zewnętrznego finansowania. Nikt na niej nie zarabia. Ogólnopolskie wyniki będą dostępne na stronie www.wyboryksiazek.pl

Koordynatorem akcji na terenie SP2 była p. Małgorzata Irena Morawska – nauczyciel biblioteki szkolnej.