Close this search box.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W niedzielę, 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W związku z tym, dzisiaj, na wyznaczonych godzinach lekcyjnych nauczyciele głośno odczytali uczniom wybrane teksty literackie. W tym roku są to opowiadania autorstwa p. Marka Michalaka – pisarza, który w ubiegłym roku szkolnym gościł w naszej szkole. Dla klas młodszych przygotowaliśmy dwa teksty do wyboru przez wychowawcę: ”Prawo do szacunku. Nie taki smok straszny jak go malują” z książki „Opowieści o prawach dziecka” oraz „Historia o miłości – album ze zdjęciami” z książki „Opowieści o tym co w życiu ważne”. Klasy starsze natomiast wysłuchały ciekawej opowieści o Robercie Lewandowskim – „Wielki piłkarz i taki normalny” z książki „Wielcy przyjaciele dzieci”. Powyższe pozycje książkowe są dostępne w naszej bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszamy naszych czytelników. Akcję przygotowała BIBLIOTEKA SZKOLNA SP2 w Płońsku.