Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2020

Dzisiaj, tj. 29.09.2020, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to powstało z inicjatywy Polskiej Izby Książki w roku 2001. Jego patronką obrano Joannę Porazińską – wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. 29 dzień września, to właśnie dzień jej urodzin. Nasza szkoła również włączyła się do obchodów tego święta. Dzisiaj uczniowie wszystkich klas mogli posłuchać na lekcjach głośnego czytania swoich nauczycieli, w tym również Dyrekcji Szkoły. W tym roku nasze panie bibliotekarki przygotowały dla uczniów dwa, bardzo ciekawe opowiadania z wychowawczym przesłaniem: w klasach 0-3 – opowiadanie Joanny Szulc pt. „Obowiązek” (źródło: Świerszczyk nr 10/2029), natomiast w klasach 4-8 opowiadanie Ewy Nowak pt. ”Słowo za słowo” (źródło: Victor Junior nr 23/2018).