Międzyszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznej- eliminacje

Dnia 8 października 2019 roku odbyły się  w naszej szkole eliminacje do Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej. W konkursie zaśpiewało 51 uczestników z klas I-VIII,  w tym 12 solistów  i 11 zespołów. Uczniowie piosenką opowiadali losy naszej ojczyzny, tłumaczyli czym jest trudne słowo-  NIEPODLEGŁOŚĆ, a także wspominali poległych żołnierzy. Dla wszystkich uczestników i publiczności była to dobra lekcja historii. Spośród  wykonawców Jury  wyłoniło następujących laureatów:

Soliści z klas I-III

I miejsce Michalina Trojanowska, kl. 2c „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”

II miejsce Jakub Pokrywiński , kl. 3d  „Miejcie nadzieję”

III miejsce Łucja Golas kl. 1b „Dziewczyna z granatem w ręce” oraz Paulina Fibrand kl. 2d „Dziewczyna z granatem w ręce”

Soliści z klas IV-VIII

I miejsce Zuzanna Rapusta, kl. 8c  „Warszawo ma”

II miejsce Agnieszka Rączkowska kl. 5c „Warszawo ma”

III miejsce Oliwia Stankiewicz „Szara piechota”

Zespoły z klas I-III

I miejsce Zespół z kl. 1b w składzie:ĘmiliaDługoszewska, Alicja Szulińska, Agata Pietruszewska, Rozalia Wysocka, Laura Guzowska, Julia Czekalska „11 listopada”

II miejsce Zespół z kl. 2c w składzie:Agata Przygódzka i Alicja Szczecińska- „Maszerują strzelcy”

III miejsce Zespół z kl. 1c w składzie:Lena Przyborowska, Zuzanna Rutkowska, Wiktoria Nosarzewska, Alicja Paluch, Marcel Kordulewski, Kazimierz Morawski

Zespoły z klas IV-VIII

I miejsce Zespół z kl. 5c w składzie:Smolińska Julia , Gabriela Cichewicz  „Dziewczyna z granatem w ręce”

II miejsce Zespół z kl. 5c w składzie:Natalia Wojciechowska, Magdalena Zaleska „Dziewczyna z granatem w ręce”

III miejsce Zespół z kl. 6i w składzie:Oliwia Motyka, Iga Wieczorkowska, Milena Wieczerzak

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Przypominamy, że laureaci I miejsc z każdej kategorii będą reprezentować szkołę 22 października 2019 podczas Międzyszkolnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej o zasięgu powiatowym.