Informacja – nauka zdalna do 08.11.2020r.

Szanowni Rodzice, poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji dotyczących pracy szkoły od dnia 26 października 2020r.:
1. Klasy IV-VIII kontynuują do dnia 08 listopada naukę w trybie zdalnym. Formą realizacji zajęć jest udział uczniów w zajęciach za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. Nauka odbywa się zgodnie z planem zajęć i lekcja nie może być dłuższa niż 40min.
2. Klasy 0-3 kontynuują naukę w trybie stacjonarnym (w szkole) poza klasami, które są aktualnie nauczane zdalnie (klasy: 2c do 1.11.2020r., 2b do 26.10.2020r. 3b – do 31.10.2020r. oraz 3c do 01.11.2020r.). Pozostałe klasy uczą się stacjonarnie (na terenie szkoły) w godzinach zaplanowanych w planie zajęć.
3. Uczniowie posiadający orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z klas 4-8 posiadający nauczyciela wspomagającego (w przypadku braku takiej możliwości) mogą kontynuować naukę w trybie stacjonarnym. Rodzic zobowiązany jest zgłosić ten fakt do dyrektora szkoły.
4. Zajęcia specjalistyczne, w tym zajęcia rewalidacyjne mogą odbywać się na terenie szkoły. Rodzic decyduje w jakiej formie (stacjonarnej bądź zdalnej) dziecko będzie realizowało zajęcia specjalistyczne. Należy przy tym pamiętać, że nie każdy rodzaj zajęć można prowadzić zdalnie.
5. Uczniowie klas 0-3, którzy korzystali z obiadów w stołówce szkolnej nadal będą mogli z nich skorzystać zgodnie z dotychczasowym planem.
6. Zgodnie z informacją przekazaną przez MEN od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 dzieci i młodzież poniżej 16. roku życia mogą przemieszczać się tylko z rodzicem lub opiekunem. Zasada ta nie obowiązuje: kiedy dziecko idzie do szkoły lub wraca z niej do domu, a także w weekendy.
Z życzeniami zdrowia,
Jarosław Chyliński