Informacja dyrektora szkoły.

Płońsk, dnia 24 marca 2020r.

Uczniów

Szkoły Podstawowej nr 2J.W. Jędrzejewicza w Płońsku

Na podstawie  Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r.
w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r. poz. 493)
od dnia 25 marca 2020 roku do dnia 10 kwietnia 2020 roku szkoła organizuje „kształcenie na odległość”

W związku z powyższym przekazuję Państwu informacje o sposobie i warunkach realizacji zadań dydaktycznych w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza
w Płońsku.

1. Do zdalnej realizacji programów szkoła wykorzystywać będzie dziennik elektroniczny (Vulcan), służbową pocztę elektroniczną oraz platformę e-podręczniki.pl oraz inne dostępne dla nauczycieli. Przez nauczanie na odległość należy rozumieć, że zajęcia lekcyjne odbywają się różnymi technikami poprzez platformy edukacyjne, pocztę elektroniczną, zakładki w dzienniku „wiadomości” i „zadania domowe”, filmy edukacyjne, programy telewizyjne, materiały inne dostępne dla uczniów i nauczycieli. Nauka prowadzona na odległość może być realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczyciela, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (zwłaszcza platforma edukacyjna epodreczniki.pl), Centralnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnej, a także emitowanych w pasmach edukacyjnych programów Telewizji Publicznej i Polskiego Radia.
  2. Nauczyciel zobowiązany jest poinformować rodziców o wybranej metodzie nauczania na odległość.
  3. Wszystkie informacje będą przekazywane za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub innej formy ustalonej przez nauczyciela przedmiotu.
  4. Bieżące ogłoszenia dotyczące kształcenia na odległość zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły sp2plonsk.pl (zakładka „dla rodzica” —> kształcenie na odległość”)
  5. Obowiązywać będzie dotychczasowy podział godzin, co oznacza, że od najbliższej 25 marca 2020r. uczniowie klas IV- VIII dostaną materiały (lub inne formy nauczania) od nauczycieli, z którymi mają lekcje w tym dniu. Od tego dnia przywracamy do dzienników plan lekcji.
  6. Naukę uczniowie powinni rozpocząć w godzinach, w których zaplanowane są zajęcia, realizowane po kolei, zgodnie z podziałem godzin na dany dzień.
  7. Materiał przesyłany przez nauczycieli do samodzielnej pracy powinien zajmować uczniowi maksymalnie 45 minut, łączenie z ćwiczeniami, tak, aby po lekcjach uczniowie mieli czas na odpoczynek.
  8. Nauczyciele mają możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość.
  9. Nauczyciel ustala tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia.
  10. Każdy nauczyciel przedmiotu oraz realizujący zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wychowawca zapewniają konsultacje
    z rodzicami i uczniami wskazując sposób, termin i czas tych konsultacji.
  11. Sprawdzanie wiedzy uczniów odbywa się w sposób ustalony przez nauczyciela,
    w zależności od specyfiki przedmiotu. Nauczyciel przekazuje rodzicom informację
    o przyjętym sposobie oceniania uczniów.
  12. Przy sprawdzaniu frekwencji nauczyciel bierze pod uwagę odebranie wiadomości przez uczniów (lub rodziców), lub przysłanie wskazanych przez nauczyciela dokumentów. Brak reakcji ze strony rodziców lub uczniów traktowana będzie jak nieobecność uczniów na zajęciach.

W tej trudnej dla wszystkich sytuacji edukacyjnej liczymy na Państwa zrozumienie i wsparcie.

W przypadku pytań i wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel.  23 662-20-28 lub e-mail dyrektor@sp2plonsk.pl lub sekretariat@sp2plonsk.pl

Na ten czas wyjątkowej edukacji

Jarosław Chyliński

DYREKTOR