Europejski Dzień Śniadania

#TheEuropeChallenge

24 kwietnia przypada Europejski Dzień Śniadania. Jest to doskonała okazja, by przypomnieć, jak ważną rolę odgrywa ten poranny posiłek w naszym życiu oraz przygotować pyszne, zdrowe i sycące śniadanie. Społeczność szkolna wraz z dyrekcją, Klubem Senior + oraz władzami MOPS aktywnie uczestniczyła w wykonywaniu kanapek, koreczków, soków, jogurtowych deserków musów owocowych, placków bananowych i przekąsek z wafli. Uczniowie z klasy 3d również przygotowali prezentację utworów Jana Brzechwy. W ramach wydarzenia została zaprezentowana gazetka tematyczna podkreślająca rolę śniadania w zdrowym trybie życia. Ważnym akcentem tego dnia była prelekcja o zachowaniu przy „stole szwedzkim”. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny posiłek przy stole pełnym smakowitego i zdrowego jedzenia oraz przekazanie kanapek i produktów do płońskiej Jadłodzielni.

#TheEuropeChallenge jest to coroczny program skupiający zespoły z bibliotek i społeczności z całej Europy, którego zadaniem jest zajęcie się izolacją społeczną, nierównością, dezinformacją, kryzysami klimatycznymi i innymi lokalnymi wyzwaniami poprzez opracowywanie, udostępnianie i wdrażanie kreatywnych rozwiązań przy wsparciu Europejskiej Fundacji Kultury i jej partnerów .