Europejski Dzień Logopedy

6 marca to Europejski Dzień Logopedy. W naszej szkole ten dzień stał się okazją do wesołych zajęć logopedycznych. Dzieci zmagały się z różnorodnymi zadaniami logopedycznymi, wykorzystując specjalistyczne pomoce. Podczas ćwiczeń dzieci usprawniały narządy artykulacyjne, doskonaliły percepcję słuchową i słuch fonemowy, kształtowały koordynację słuchowo- ruchową, wzbogacały słownictwo oraz wdrażały się do aktywnego uczestnictwa w zajęciach grupowych. Jednak największą popularnością cieszyły się ćwiczenia oddechowe. Uczestnicy mogli zagrać w gry logopedyczne, powtarzać łamańce językowe, które są doskonałym pomysłem na świetną zabawę a przy okazji skutecznym ćwiczeniem dykcji. Oto kilka łamańców językowych. Dla odważnych!!! Kto spróbuje je powtórzyć?

• Król Karol kupił królowej Karolinie korale koloru koralowego.

• W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie.

• Wyrewolwerowany rewolwerowiec wyrewolwerował swój nie wyrewolwerowany rewolwer.

• W czasie suszy szosa sucha.

• Na wyścigach wyścigowych wyścigówek wyścigowych wyścigówka wyścigowa wyścignęła wyścigówkę wyścigową numer sześć.

Do wakacji zostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Skip to content