Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

3 marca br w Szkole Podstawowej nr 2 im. J. W. Jędrzejewicza w Płońsku odbył się apel dla uczniów kl. 7 i 8  upamiętniający święto państwowe jakim jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto to jest obchodzone corocznie 1 marca. W tym dniu dyrekcja, nauczyciele, uczniowie kl. 6g i rodzice wzięli udział w miejskich obchodach upamiętniających żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, a we wtorek 3 marca na terenie szkoły prelekcję na temat działalności Żołnierzy Wyklętych w Płońsku i powiecie płońskim wygłosił nauczyciel historii dr Arkadiusz Barański. Przedstawił on m.in działalność honorowego obywatela miasta Płońska- Witolda Grzebskiego ps. Motor oraz losy innych płońszczan zaangażowanych w podziemie niepodległościowe. Wielu z nich walcząc o wolną demokratyczną Polskę straciło życie, a ocaleni byli przez władze komunistyczne traktowani jako obywatele drugiej kategorii. Apel zakończył odczytany przez uczniów „Testament poległych”.