Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i tradycyjnie obchodzony jest w lutym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości na temat bezpieczniejszego i lepszego Internetu dla wszystkich, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego W naszej szkole w ramach obchodów DBI uczniowie na zajęciach informatyki będą zgłębiać tajniki bezpiecznego poruszania się po Internecie, oglądać filmy związane tematycznie z hasłem: „Bezpieczny internet – nasza wspólna odpowiedzialność” Uczniowie szkoły na korytarzu szkolnym mogą zapoznać się również z tematem poprzez prace uczniów związane z bezpiecznym Internetem.