Dni Języków Obcych

W dniach 27-30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dni Języków Obcych. Głównym założeniem Święta Języków Obcych jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy i świata. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tych dniach w różnych wydarzeniach: „Kto przebrany ten niepytany”-uczniowie przyozdobili swoje stroje ręcznie wykonanymi flagami Wielkiej Brytanii, Rosji i Niemiec. „Język niemiecki na wesoło”-dzieci z klas młodszych uczestniczyły w niecodziennych zajęciach z języka niemieckiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa prac uczniów z klas 4-6, która prezentowała zwycięskie prace w konkursie plastycznym na temat symboli krajów anglojęzycznych. Odbył się również konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas 7-8. Kto wygrał? Tego dowiemy się niebawem. Uczniowie mogli obejrzeć również wystawę tematyczną dotyczącą Bułgarii i miasta Warna, w którym znajduje się Szkoła Podstawowa im. Dobri Czintułowa zaprzyjaźniona z naszą szkołą. W tych dniach podczas zajęć językowych odbyły się projekcje filmów kulturowych związanych z językiem niemieckim, rosyjskim i angielskim. Dni Języków Obcych przygotowali nauczyciele języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.