CodeWeek 2020

Programowanie szturmem wchodzi do szkół na całym świecie! W naszej szkole, w ramach inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe #CodeWeek2020 – Europejskiego Tygodnia Kodowania, który w tym roku odbywa się w dniach 10 – 25 października, klasa 6c spotkała się z programistą.
Pani Kasia Kończalska, na co dzień wykonująca ten zawód, jest zatrudniona w skandynawskiej firmie Norian Accounting Polska (biuro w Toruniu) i pełni funkcję menagera technicznego w dziale automatyzacji, kierując trzynastoosobowym zespołem programistów. Podczas spotkania z klasą 6c opowiedziała uczniom o tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać programistą, czym zajmuje się taka osoba, na czym polega jej praca oraz zapoznała szóstoklasistów z podstawowymi pojęciami z zakresu programowania. Odpowiadała również na pytania uczniów. Nadmienić trzeba, że pani Kasia kilka lat temu ukończyła SP2 – jest absolwentką naszej szkoły.
Po tej niecodziennej lekcji uczniowie doszli do wniosku, że umiejętność programowania, poza tym, że jest niezwykle przydatna, to jeszcze pozwala opanować wiele ważnych umiejętności: uczy myślenia przyczynowo – skutkowego, wytrwałości, kreatywności, sprawczości – a w przyszłości – pozwoli wykonywać niezwykle ciekawą pracę z dowolnego miejsca na Ziemi. Dlatego – uczmy się programować!