„Być jak Walery Jędrzejewicz”

Dnia 14.12.2022r. odbył się finał międzyszkolnego konkursu matematyczno – przyrodniczego „Być jak Walery Jędrzejewicz”, który został zorganizowany przez nauczycieli z zespołu matematyczno-przyrodniczego. Czteroosobowe drużyny z płońskich szkół podstawowych stanęły do rywalizacji.
Zaproszeni goście w osobach: p. Ilona Sklepińska – przedstawiciel Rady Rodziców, p. Krystyna Marszał-Jankowska – Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej oraz jury kibicowali ósmoklasistom.
Uczestnicy dzielnie walczyli z zadaniami z zakresu biologii, matematyki, chemii i fizyki. Emocji nie brakowało.
I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4, II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1.
Finał konkursu uświetniła część naukowa prowadzona w formie pokazu przez p. Tomasza Ruszkowskiego z zespołu „Heweliusze Nauki”, który realizowany jest „z pasji do popularyzacji nauki”, z czym się zgadzamy w 100% 🙂.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gratulujemy zwycięzcom.
Mamy nadzieję, że nasz konkurs będzie iskierką zachęcającą do rozwijania wiedzy zarówno matematycznej, jak i przyrodniczej”. Bo przecież „przyroda jest matematyką”.
Zachęcamy – naprawdę warto!