BohaterON w Twojej Szkole

Nasza szkoła przystąpiła do projektu BohaterON w Twojej Szkole. Organizatorem akcji są Fundacja Rosa i Fundacja Sensoria. Współorganizatorem tegorocznej edycji jest też Fundacja Pokolenia Kolumbów. Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej. W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 8g wzięli udział w lekcji historii realizowanej wg scenariusza organizatorów akcji oraz przygotowali kartki dla Powstańców. Udostępnione przez organizatorów materiały edukacyjne stanowią ciekawe urozmaicenie zajęć lekcyjnych i bogate źródło wiedzy o Powstaniu Warszawskim. Takie lekcje historii upamiętniają i uhonorowują uczestników Powstania Warszawskiego, a także promują postawy patriotyczne i popularyzują historię Polski XX wieku.