Akcja „Komórka na misje”

Akcja „Komórka na misje” w SP2

Trwa właśnie tydzień misyjny.

Z tej racji nasza szkoła przyłącza się do akcji Księży Werbistów pod hasłem „Komórka na misje”.

„Stare telefony komórkowe trafiają do szuflady bądź do kosza, a mogą zostać przekazane potrzebującym. Księża Werbiści prowadzą akcję zbierania komórek dla misji.

Przesłany telefon (najlepiej z baterią) jest odnawiany i wtedy trafia do jednego z krajów rozwijających się. W ten sposób ułatwiamy komunikację osób tam zamieszkałych.

Jeżeli komórka nie nadaje się do użycia jest poddawana recyklingowi i wtedy firma zajmująca się taką działalnością przekazuje pieniądze Zgromadzeniu Księży Werbistów, a następnie środki są przeznaczane na wsparcie dla misji”.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Komórki można przekazywać do koordynatora – biblioteki szkolnej lub nauczycieli katechetów

do poniedziałku 28 października 2019r.