Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021

Szanowni Goście, Drodzy Nauczyciele, Kochani Uczniowie!

Z wielką radością chciałabym powitać Was na dzisiejszej inauguracji roku szkolnego 2020/2021. Witam tym bardziej, bo po 6 miesiącach nieobecności w szkole,  jedynie wirtualnej edukacji, która – miała swoje dobre i złe strony. Rozpoczynamy wspólna wędrówkę po tajemniczych zakątkach edukacji.

Szczególnie serdecznie zapraszamy do tej wędrówki dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasistów, którzy pożegnali w czerwcu ukochane przedszkole i dziś po raz pierwszy przekraczają próg naszej szkoły. Witamy Was bardzo serdecznie i cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy Wam dużo sukcesów, radości i uśmiechu na co dzień. Oby nasza szkoła była dla Was drugim domem, w którym spotkacie miłych kolegów i koleżanki oraz wspaniałych nauczycieli. Ja ze swojej strony mogę Wam obiecać, że wraz z resztą nauczycieli dołożę wszelkich starań, aby pomóc Wam oswoić się z nowym miejscem. Życzę Wam wielu sukcesów, samych dobrych ocen oraz wielu miłych chwil spędzonych w gronie nowych koleżanek i kolegów. Życzę Wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze
i bezpiecznie, a nowi koledzy niech otoczą Was przyjaźnią i opieką.

Witam wreszcie pozostałych uczniów naszej szkoły.

Moi Drodzy, podmiotem nauczania jest uczeń i on wypełnia przestrzeń edukacyjną i jest źródłem satysfakcji nie tylko dla rodziców, ale także dla nauczycieli. Ostatnie 6 miesięcy uświadomiło Nam nauczycielom, że szkoła bez ucznia jest wyjątkowo pusta, bez wyrazu. To Wy tworzycie klimat tej szkoły poprzez swoje charaktery, predyspozycje, zainteresowania oraz kreatywność. Żaden komunikator oraz wirtualna rzeczywistość nie zastąpi tego niepowtarzalnego kontaktu ucznia z nauczycielem.

Rok szkolny 2020/2021 z całą pewnością będzie wyjątkowy – szczególnie trudny ze względu na pandemię COVID-19. Wszyscy musimy odnaleźć się w nowej szkolnej rzeczywistości i starać się funkcjonować dalej, pokonując bariery, które zgotował nam los. Dzisiaj, 1 września po wielu miesiącach przerwy spotykamy się na szkolnym korytarzu, możecie usiąść w klasie i posłuchać nauczycieli… To, czy będziemy spotykać się w murach szkoły zależy tylko i wyłącznie od naszej odpowiedzialności i przestrzegania zasad reżimu sanitarnego. Pandemia COVID-19 zmusza nas do modyfikacji planów, nauki i pracy. Ze względu na stan epidemii i związane z nim ograniczenia, będziemy musieli zmienić nasze szkolne przyzwyczajenia. Pamiętajcie, że jesteście odpowiedzialni za zdrowie swoje, Waszych kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły. Jeśli chcemy, aby nauka odbywała się w szkole, proszę Was o bezwzględne przestrzeganie najwyższych standardów higienicznych. Przygotowaliśmy szkołę pod względem sanitarnym i liczymy na Waszą odpowiedzialność.

Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie o słowach wypowiedzianych przez Phila Bosmansa „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę Wam jak najwięcej.

Nauczycielom życzę jak najmniej kłopotów, zdrowia i wielu powodów do satysfakcji.

Drodzy Rodzice!

Bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzymy wam pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę. Bądźcie dla nich wsparciem, w tych trudnych czasach.

Życzę zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą,  z nauczycielami, wychowawcami oraz dyrekcją szkoły.

Rok szkolny 2020/2021 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, pustych od wielu miesięcy. Czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania.