Przejdź do treści

Warsztaty z Pierwszej Pomocy z PSP

Warsztaty z Pierwszej Pomocy z PSP

5 listopada klasa 7b miała niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach z pierwszej pomocy, które zostały poprowadzone przez doświadczonych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej. To była wyjątkowa lekcja, pełna praktycznych wskazówek, ćwiczeń i cennych informacji, które mogą uratować życie. Czego się nauczyliśmy?

🔥 Jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO) – zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. 🔥 Jak używać automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED).

🔥 Jak postępować w przypadku zadławień, utraty przytomności czy ataku serca.

🔥 Podstawowych zasad zabezpieczenia miejsca zdarzenia i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

Najważniejsze momenty warsztatów:

✅ Ćwiczenia praktyczne z fantomami – każdy uczestnik miał szansę przećwiczyć RKO pod okiem specjalistów.

✅ Dowiedzieliśmy się, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia, zachowując spokój i skupienie.

✅ Strażacy rozwiali wszelkie nasze wątpliwości dotyczące udzielania pomocy.

Dzięki zaangażowaniu prowadzących i ich profesjonalizmowi, każdy z nas poczuł się pewniej w swoich umiejętnościach. To było nie tylko edukacyjne wydarzenie, ale również inspiracja do tego, by dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

Serdecznie dziękujemy strażakom z PSP za ich czas, wiedzę i pasję, z jaką podchodzą do swojej pracy! Jesteście prawdziwymi bohaterami!

Pamiętajcie – każdy z nas może uratować czyjeś życie. Wystarczy wiedza i odwaga, by działać.

Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

#PierwszaPomoc #PSP #Bezpieczeństwo

Do wakacji zostało

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy