Close this search box.

Szczepienia HPV

Szanowni Państwo,

rozpoczął się wspólny powszechny program Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, dotyczący szczepień w szkołach dla uczniów przeciw wirusowi HPV. Kluczowym celem programu jest zwiększenie liczby dzieci zaszczepionych przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), a w konsekwencji zmniejszenie liczby osób z nowotworami szyjki macicy oraz innymi chorobami nowotworowymi wywoływanymi przez wirus.

Od 1 września 2024 r. można zarejestrować się na szczepienie w każdej przychodni POZ! Uwaga! Od 1 września podstawową formą rejestracji na szczepienie przeciw HPV jest bezpośredni kontakt z przychodnią POZ. W tej sprawie należy kontaktować się z Poradnią Rodzinną NZOS „Eskulap” w Płońsku tel. 0/23 662-87-60.

Wzór_deklaracja_przedstawiciela_ustawowego_dziecka_dotycząca_szczepienia_przeciw_HPV_w_szkole (1)

Wzór_oświadczenie_i_zgoda_przedstawiciela_ustawowego_dziecka_dotycząca_szczepienia_przeciw_HPV_w_szkole

Jarosław Chyiński