65 lat minęło….

„W życiu każdego człowieka są chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń. Mamy wówczas okazję do rozpamiętywania tego, co było, co jest i mamy też okazję do snucia wizji tego, co będzie. Okazje tego typu nie zdarzają się codziennie. Są to wydarzenia, na które czeka się latami. Każda okazja jest dobra, aby spotkać ludzi, których myśli i wspomnienia wiążą się ze SP nr 2 w Płońsku” – tymi słowami dyrektor szkoły Jarosław Chyliński rozpoczął swoje wystąpienie podczas uroczystości Jubileuszu 65 lecia naszej szkoły. Dzisiaj przeżywamy niezwykły dzień, dzień który jest okazją do wielu wspomnień. I chociaż czas je porządkuje, to właśnie to – dodaje im blasku – dodał witając zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli, absolwentów i przyjaciół szkoły.
Główne uroczystości w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku poprzedziła msza św. podczas której społeczność szkolna dziękowała za 65 lat istnienia szkoły.
Ten Jubileusz był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii szkoły. W życiu każdego Absolwenta są tacy ludzie, których nieustannie nosi się w sercu, których każde wypowiedziane słowo wybrzmiewa w myśli, przywołując najpiękniejsze i wzruszające wspomnienia. I tak dzisiejszy dzień był okazją do zadumy i refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością szkoły. Nie zabrakło wspomnień, życzeń i gratulacji.
W niecodzienną część artystyczną wprowadził nas patron szkoły Jan Walery Jędrzejewicz, który oprowadził nas po Płońsku, który zmienił swoje oblicze. Teatralne przedstawienie poruszało historie ostatnich lat widziane oczami uczniów-aktorów i absolwentów. Widowisko jakiego od dawna nie było. Przepiękny obraz naszej szkoły malowany emocjami uczniów i nauczycieli. Te emocje towarzyszyły widzom i zaproszonym gościom.
Nasza Jubilatka szkoła jest dumna ze swoich uczniów, którzy pokazali historię w niecodzienny sposób.
Przeglądając kroniki minionych szkolnych lat można zauważyć, że ze zdjęć patrzą czasem uśmiechnięte, czasem zadumane twarze uczniów i nauczycieli. Ślad tych wszystkich roczników pozostał nie tylko na kartach kronik, ale w sercach i wspomnieniach Absolwentów szkoły.
Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, absolwentów, przyjaciół i partnerów Szkoły.
Uroczystościom towarzyszyła wystawa prac Stanisława Prokopczyka „Płońsk w rysunkach i akwarelach St. Prokopczyka”, który z okazji Jubileuszu przekazał szkole 40 obrazów malowanych różnymi technikami.
Jak przystało na urodziny nie zabrakło tortu, którym poczęstowano wszystkich uczestników  uroczystości.
Na długo ten Jubileusz pozostanie w pamięci wszystkich.
Swoja obecnością zaszczycili nasza uroczystości następujący goście:
  1. Burmistrz Miasta Płońsk – Andrzej Pietrasik
  2. Wiceburmistrz Płońska- Teresa Kozera
  3. Sekretarz Gminy Płońsk Andrzejem Stolpa wraz z Panią Iloną Sklepińską
  4. Przewodniczący Rady Miejskiej w Płońsku – Henryk Zienkiewicz wraz z Radnymi Rady Miejskiej w Płońsku
  5. Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego  – Dariusz Żelasko
  6. Starosta Powiatu Płońskiego –  Elżbieta Wiśniewska
  7. Pan Jacek Ryziński –  przedstawiciel Marszałka Woj. Mazowieckiego Adama Struzika
  8. Insp. Jarosław Brzozowski – Komendant PowiatowyPolicji w Płońsku
  9. Ks kan Zbigniew Sajewski – Proboszcz parafii pw. Św. M.M Kolbego w Płońsku
  10. Dariusz Konofalski – Prezesa Banku Spółdzielczego w Płońsku
  11. Pan Stanisław Prokopczyk – przyjaciel szkoły, malarz, romanista, wychowawca wielu pokoleń,
  12. Byli dyrektorzy szkół : Pani Ewa Andrychowska (dyrektor szkoły w latach 2002-2012), Katarzyna Maria Tarasiuk-Wasilewsk (dyrektor szkoły w latach 2012-2014), Pani Bożena Dzitowska (dyrektor szkoły w latach 2014-2019)
  13. Pani Ewa Cichewicz prezes ZNP Oddział w Płońsku
  14. Pani Lilla Kornatowska Przewodniczącą NSZZ Solidarność w Płońsku
  15. Pani Joanna Kalinowska-Morka – Dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Płońsku wraz z Panią Anna Zawiślińska oraz Panią Anną Ozimkiewicz
  16. Dyrektorzy płońskich przedszkoli: Nr 1 – Ewa Lewandowska, Nr 2 – Elżbieta Gołębiewska, Nr 3 – Justyna Liberek, Nr 4 – Barbara Kostrzewa
  17. Dyrektorzy płońskich szkół podstawowych – SP Nr 1 Joanna Szczepańska, Nr 3 Teodozja Godlewska, Nr 4 – Marzena Szacherska.
  18. Dyrektorzy szkół ponadpodstawowych i placówek – ZS Nr 1 – Michał Wojtusik, ZS Nr 2 – Bożena Dzitowska, I Liceum Ogólnokształcącego Krzysztof Grzymała, po. Dyrektora PPP w Płońsku – Grażyna Mioduszewska
  19. Kierownicy jednostek organizacyjnych Gminy Miasta Płońsk – Marzena Stawicka – dyrektora MCK wraz z Panią Jolanta Marzęcką, Małgorzata Białecka-Bartczak – w zastępstwie kierownika Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Płońska, Elwira Konopka – kierownik Punktu Profilaktyki, uzależnień i pomocy rodzinie,  Łukasz Gołębiewski – kierownik MOPS w Płońsku, Krystyna Marszał-Jankowska – dyrektor wydziału oświaty UM w Płońsku, Bożena Kaliściak – dyrektor Miejskiej BIblioteki Publicznej w Płońsku, Bogdan Lewandowski – komendant Straży Miejskiej w Płońsku
  20. Elwira Stolpa – kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Płońsku

Listy gratulacyjne z okazji Jubileuszu.

Gratulacje