Odsłonięcie muralu.

Dnia 26 października 2021r.  dyrektor szkoły oraz delegacja uczniów z klasy 7c pod opieką nauczycieli wzięli udział w uroczystym odsłonięciu muralu autorstwa Bruno Althamera. Mural powstał z inicjatywy władz miasta oraz ambasady Izraela w Polsce, którą reprezentowała konsul Noa Levy Zada. Wielkoformatowa praca na południowej ścianie kamienicy przy ul. Warszawskiej 6 przedstawia kwitnącą pustynię ze stojącą na głowie postacią pierwszego premiera Izraela –Dawida Ben Guriona. Praca symbolizuje osiąganie rzeczy niemożliwych – bo jak podkreślił autor muralu – przyjęło się mówić, że ktoś stanął na głowie, żeby coś zrobić. Po tej uroczystości przedstawiciele naszej szkoły zwiedzili w Miejskim Centrum Kultury wystawę zorganizowaną z okazji odbywającego się V Festiwalu Kultury Żydowskiej zatytułowaną „Kobiety Izraela”.