Close this search box.

Warsztaty z projektu edukacyjnego Barwy Wspólne – Poczuj Polskę

#projektykulturalne #BarwyWspólne

Dnia 25 kwietnia 2024 r. odbyły się ostatnie warsztaty z projektu edukacyjnego Barwy Wspólne – Poczuj Polskę, którego inicjatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Na tym warsztacie uczniowie z klasy 3b skupili się na budowaniu świadomości bogactwa liter wokół nas. Same litery działają trochę jak brygada, jak właśnie klasa 3 b, w której każdy ma swoje zadanie. Pamiętajmy, że litery są charakterystyczne dla danego momentu historii. Podobnie jak architektura, sztuka czy muzyka. Litery funkcjonują nie tylko w dawnych publikacjach czy jako napisy na budynkach. Są także w książkach, gazetach, na znakach drogowych, stronach internetowych. Litery budują naszą codzienną rzeczywistość. W trakcie warsztatu dzieci z klasy 3b rozwijały swoją wrażliwość na typografię i tożsamość narodową.