Warsztaty poetyckie w bibliotece szkolnej

Dzień 21 marca, to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny i Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia obchodzimy również MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI – święto iście literackie, więc w obchody włączyła się również nasza biblioteka szkolna. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 4a uczestniczyli w warsztatach poetyckich, które oparte były o twórczość własną p. Małgorzaty Ireny Morawskiej. Uczniowie poznali istotę poezji oraz rodzaje wierszy. Podczas pracy w grupach nauczyli się dobierać rymy oraz budować rytmiczne wersety. Tematem przewodnim była oczywiście wiosna. W efekcie tego intensywnego kursu pisania wierszy, powstały bardzo ciekawe literackie utwory, przyozdobione pięknymi ilustracjami. Można je podziwiać na wystawie w bibliotece szkolnej.