Szkolny Konkurs Kaligraficzny „O ZŁOTE PIÓRO”

„ZŁOTE PIÓRO” ma już właściciela! Dnia 22.02.2024r. w naszej bibliotece szkolnej został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Kaligraficzny „O ZŁOTE PIÓRO”. Wszyscy uczestnicy wykazali wielką staranność przy przepisywaniu konkursowego tekstu i gdyby nie konkursowa presja, która przyczyniła się do kilku błędów i drobnych niedociągnięć, na ZŁOTE PIÓRO zasłużyliby wszyscy. Jury miało naprawdę niełatwe zadanie. Oceniło prace konkursowe uwzględniając następujące kryteria: – Rozplanowanie tekstu,akapity, kształt liter, ich właściwe proporcje, wypracowany charakter pisma. – Poprawność ortograficzną i interpunkcyjna. – Ogólne wrażenie estetyczne, czytelność pracy, (pomyłki, skreślenia, kleksy, itp.).

Tegoroczny Konkurs Kaligraficzny o ZŁOTE PIÓRO bezapelacyjnie wygrała Antonina Bronowska (kl. 7). Jej przepiękne pismo od razu zachwyciło wszystkich członków Jury, dzięki czemu zyskała maksymalną ilość punków. Ponadto, II Miejsce otrzymała Alicja Krzemińska (kl. 4), natomiast III miejsce przypadło Julii Krztoń (kl. 4). Nagrody laureatkom wręczył pan dyrektor Jarosław Chyliński. Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy umiejętności pięknego pisania. W dzisiejszych, „komputerowych czasach”, to prawdziwa rzadkość!