Światowy Dzień Książki

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZACHĘCA DO CZYTANIA

Dnia 23 kwietnia, obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej to wyjątkowej okazji pragniemy zachęcić całą naszą społeczność szkolną, a szczególnie dzieci i młodzież do – CZYTANIA KSIĄŻEK! Czytanie to niezwykła umiejętność, którą mogą posiąść ludzie. Ma ona ogromny wpływ na całe nasze życie, postrzeganie świata oraz rozwój. Warto wiedzieć, że: – czytanie pozwoli ci zgłębiać różnorodne słownictwo, struktury zdaniowe i gramatykę. – regularne czytanie rozwija umiejętność, szybkość i płynność czytania orz rozumienie tekstu i umiejętność wydobywania informacji, – uczniowie, którzy czytają regularnie, mają większą pewność siebie i lepsze wyniki w szkole. – czytanie literatury różnorodnych gatunków, w tym literatury fikcyjnej, poezji, literatury popularnonaukowej itp., stymuluje wyobraźnię i kreatywność, a także pozwala odkrywać nowe światy, doświadczenia i perspektywy; – literatura pomaga zrozumieć różne perspektywy, emocje i zachowania ludzkie, a także uczy dzieci empatii, zrozumienia i współczucia; – czytanie rozwija umiejętność koncentracji, analizy i myślenia. – wspólnie czytanie w rodzinie może być okazją do budowania więzi emocjonalnych, spędzania czasu razem i rozmów na różne tematy. Warto wiedzieć również, że korzyści z czytania są trwałe i mają wielki wpływ na sukcesy akademickie, społeczne i osobiste dzieci przez całe życie. Dlatego też GORĄCO ZACHĘCAMY DO CZYTANIA KSIĄŻEK!

Opracowanie – Małgorzata Irena Morawska