Spotkanie z poetą Henrykiem Kamińskim w bibliotece szkolnej

We wtorek, 19 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Poezji, przypadającego na 21 marca naszą bibliotekę odwiedził poeta – pan Henryk Kamiński. W spotkaniu uczestniczyły klasy 6d oraz 7d wraz z opiekunami. Pan Henryk Kamiński jest autorem wielu zbiorków poezji, nin.: . „Życie to przemijanie” (2014), „Małe nostalgie” (2017),. „Życiowe wędrowanie” w wersji polsko – francuskiej (2019), „Życie to płynące lata” (2019). Swoje wiersze publikuje również w prasie polskiej i za granicą. Jego twórczość dociera do Polonii w Europie, Ameryce i w Kanadzie. Nasz gość opowiedział uczniom o swoim życiu i pasji, jaką jest poezja. Zaprezentował kilka ze swoich wierszy, które czytali również chętni uczniowie. Publiczność z wielką uwagą, zainteresowaniem i zachwytem wysłuchała dzieł naszego gościa. Kto wie może będą one inspiracją dla naszych uczniów do podejmowania własnych literackich wyzwań? Na zakończenie spotkania było wspólne zdjęcie, podziękowania oraz podpisy książek. Poeta napisał również piękną dedykację w naszej kronice szkolnej. Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna przy współpracy z panią Anną Sobótką.