Close this search box.

Spotkanie online ze szkołą partnerską

W tym szczególnym Dniu Bibliotekarza i Bibliotek (8 maja) odbyło się spotkanie online ze szkołą partnerską z Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach na Litwie. Wśród wielu aktywności znalazły się wzajemne prezentacje miejscowości, szkół oraz tradycji szkolnych. Nasze uczennice z klasy 7c Julia Krzywkowska i Natalia Leszczyńska przedstawiły sylwetkę patrona szkoły Jana Walerego Jędrzejewicza. Informacje o Litwie przygotowali uczniowie z klasy 3d wraz z paniami Beatą Wrzesińską oraz Justyną Michalską. Dużą niespodzianką dla uczniów i uczennic z Litwy była recytacja utworów Juliana Tuwima przez również podopiecznych z klasy 3d. Nasi partnerzy przedstawili najważniejsze instytucje i szkoły znajdujące się w Solecznikach. Wśród informacji znalazły się też tradycje szkoły, najważniejsze uroczystości, zaś po prezentacji postaci Jana Śniadeckiego już wiemy, że nasi patroni mieli wspólną pasję – astronomię. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a nawet powstały już pierwsze pomysły na kolejne wspólne działanie.