Ratownicy Czytelnictwa- teatrzyk kamishibai.

W ramach programu Ratownicy Czytelnictwa w bibliotece szkolnej odbyły się spektakle w konwencji teatrzyka kamishibai. Uczniowie klas 3a,3c,3d,2d i 2b wysłuchali i obejrzeli utwory H.Ch.Andersena „Brzydkie kaczątko” i „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. Dzieci bardzo żywiołowo reagowały na opowiadaną baśń poprzez śmiech, wzruszenie a także pytania do aktora p. Roberta Poryzińskiego. Dużym zainteresowaniem, cieszyły się instrumenty naśladujące śpiew ptaków bądź zjawiska przyrodnicze. Postacie wykonane z papieru wzbudzały ogromny zachwyt. Ale co najważniejsze, przedstawienia podkreślały jak wielką rolę ma czytanie baśni. Pomagają przyjąć i zrozumieć, że każdy ma przed sobą swoją własną drogę do pokonania, czasami niełatwą jak Brzydkie Kaczątko czy Ołowiany żołnierzyk.