„Popisz się Talentem”

BIBLIOTEKA SZKOLNA zachęca do udziału w konkursie

W niedzielę, 3 marca, obchodziliśmy Światowy Dzień Pisarza. Z tej okazji Biblioteka Szkolna gorąco zachęca uczniów do udziału w Konkursie Nowej Ery „Popisz się Talentem”. Szczegóły na: https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem2024 Światowy Dzień Pisarza, to hołd wszystkim pisarzom, którzy poprzez swoje dzieła wpływają na nasze życie, kształtują nasze myśli i inspirują do refleksji nad światem. Historia tego wyjątkowego święta sięga 1986 roku, kiedy to zostało ono po raz pierwszy ustanowione w Londynie przez międzynarodową organizację PEN Club. To właśnie ta organizacja, której nazwa wywodzi się od słów „poet”, „essayist” i „novelist”, czyli poeta, eseista i powieściopisarz, stoi na straży wolności słowa oraz promuje literaturę na całym świecie. W Polsce, oddział tego stowarzyszenia powstał już w 1925 roku. Jego pierwszym prezesem był znany polski pisarz Stefan Żeromski.