Pokaz ratownictwa medycznego

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.5d wzięli udział w pokazie ratownictwa medycznego zorganizowanym przez opiekuna Szkolnego Koło PCK –p. Danutę Szczepek, a prowadzonym przez „Ratowników z Płockiej” pod kierunkiem p. Barbary Sawczuk–Gołaszewskiej. Ratownicy z Płockiej” udzielali wyczerpujących instrukcji, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia. Można było zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną, czyli nauczyć się podstawowych zasad w udzielaniu pierwszej pomocy. Było dużo emocji, bo uczniowie brali bezpośredni udział w ćwiczeniach, mogli wcielić się w role ratowników i poszkodowanych z różnymi dolegliwościami. Najważniejszym celem zajęć było ośmielenie uczniów, aby nie bali się udzielać pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach i poznanie podstawowych zasady jak to robić – bo w stanie zagrożenia życia najważniejsza jest szybka pomoc udzielana przez świadków, a zdobyte umiejętności, są niezwykle ważne bo mogą uratować życie drugiego człowieka.