Odwiedziny dzieci z Przedszkola Jasia i Małgosi w Płońsku

Dnia 26.02.2024r. naszą bibliotekę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola Jasia i Małgosi w Płońsku z Grupy „SÓWKI”. W większości, to już od września nasi przyszli uczniowie. Dzieci zapoznały się biblioteką, księgozbiorem i z paniami z biblioteki oraz uczestniczyły w ciekawej lekcji bibliotecznej – „Podróż po wszechświecie z Patronem Janem Walerym Jędrzejewiczem”. Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat naszego patrona i jego pasji. Jak wiadomo, szczególną pasją naszego patrona była astronomia, w związku z tym biblioteka przygotowała aktywne zajęcia, w których dzieci miały możliwość bliżej poznać kosmos i wiele zagadnień z nim związanych. Na koniec nie zabrakło również czasu na wspólne zdjęcie i urocze podziękowania dzieci za zajęcia – dzieci przygotowały naszego pana Dyrektora oraz bibliotekarzy przepiękne, serduszka.