Międzynarodowy Dzień Pisarzy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PISARZY

W minioną niedzielę, 3 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej pojawiła się okolicznościowa wystawa, a klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych pod hasłem „Zostań ilustratorem książki”. Podczas tych zajęć, wykorzystano teatrzyk Kamishibai (tradycyjna japońska forma teatru ilustrowanego), oraz klasyczną baśń „Bajka złotej rybce”. Dzieci mogły wczuć się w rolę ilustratorów, projektując piękne okładki i ilustracje do zaprezentowanej bajki. Była to nie tylko świetna zabawa, lecz także doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i zdolności artystycznych. Oglądając przygotowane przez bibliotekarzy książki, uczniowie uświadomili sobie również jak ważną rolę odgrywają kolorowe okładki i ilustracje oraz jak ważna jest praca zarówno pisarza jak i ilustratora. Kto wie, a może również któryś z naszych uczniów odkryje w sobie takie pasje jak pisanie książek lub tworzenie ilustracji?… Wszystkie projekty można podziwiać na wystawce w bibliotece szkolnej.